Facet i Medycyna

Sildenafil bez recepty nie tylko na potencję

We wcześniejszych wpisach wspominałem o tym, że jest już sildenafil bez recepty który jest składnikiem nowych leków na potencję  (Maxon ActiveMaxigra Go, Braveranoddziaływuje stety albo niestety na nasz układ sercowo-naczyniowy a nie tylko na członka.

Jak działa Sildenafil bez recepty ?

Mechanizm działania sildenafilu polega na licznych procesach chemicznych, zapoczątkowanych przez tlenek azotu, który jest aktywowany w czasie pobudzenia seksualnego w ciałach jamistych prącia. Dlatego do rozpoczęcia działania leku potrzebna jest aktywność seksualna. Następnie dochodzi do rozkurczu mięśni gładkich kontrolujących przepływ krwi w ciałach jamistych. Zmniejszenie napięcia mięśni gładkich powoduje zwiększony przepływ krwi w prąciu, co doprowadza do erekcji.

Uwaga uzależnia!

Sildenafilu nie można przyjmować przez długi czas. Organizm mężczyzny może się z czasem przyzwyczaić do wysokiego poziomu substancji, na których poziom oddziałuje sildenafil. Tabletki na potencję przestają wówczas działać, a jeśli mężczyzna chce podtrzymać efekty po jej zażyciu, musi stale zwiększać dawki. Taka sytuacja grozi z kolei przedawkowaniem, które prowadzi do wtórnej impotencji.

Na początku objawy przedawkowania sildenafilu wydają się korzystne. Czas trwania wzwodu zaczyna się przedłużać do ok. 6 godzin (tzw. priapizm), zwykle jest bolesny i nie wynika z pobudzenia seksualnego Wzwód ten jednak nie znika pomimo odbycia kilku stosunków z rzędu.

Sprawdź
NA PEWNO ZAINTERESUJE CIĘ MÓJ AUTORSKI RANKING TABLETEK NA POTENCJĘ 2020 – PRZEJDŹ DO RANKINGU

Przeciwwskazania stosowania sildenafilu

Sildenafil bez recepty cieszy się olbrzymią popularnością i co jakiś czas pojawiają się doniesienia o zaobserwowaniu u pojedynczych pacjentów objawów niepożądanych. Występują one rzadko i zwykle związane są z nieprawidłowym dawkowaniem albo łączeniem leku z używkami. Warto więc mieć na uwadze, że jest to dość silny lek i przy jego stosowaniu trzeba stosować się do zaleceń producenta.

Sildenafilu nie należy stosować:

 • podczas przyjmowania niektórych leków nasercowych (szczególnie nitraty) – zastosowanie sildenafilu może powodować ich nasilone działanie,
 • przy chorobach serca i wątroby,
 • w przypadku zbyt niskiego ciśnienia krwi,
 • gdy wystąpią nasilone działania niepożądane,
 • u osób poniżej 18. roku życia.

Minusy sildenafilu:

W związku z oddziaływaniem sildenafilu na układ sercowo naczyniowy należy zachować szczególną uwagę przy stosowaniu leku mając na uwadze przebyte oraz istniejące schorzenia oraz stosowane aktualne leki – ryzyko poważnych interakcji

Przyjęcie przez chorego na chorobę niedokrwienną serca azotanu, na przykład nitrogliceryny lub izosorbidu, w ciągu 24 h po przyjęciu sildenafilu wiąże się z dużym ryzykiem wystąpienia hipotonii, a nawet zgonu.

Do najczęściej występujących działań niepożądanych należą:

 • reakcje alergiczne,
 • bóle głowy,
 • nudności,
 • zaczerwienienie skóry,
 • lekkie zaburzenia widzenia,
 • uczucie zatkanego nosa.

Plusy sildenafilu:

Sildenafil jako jedna z nielicznych substancji z powodzeniem może być stosowana w leczeniu Tętniczego nadciśnienia płucnego TNP.

W skrócie TNP to postępujący proces chorobowy w wyniku którego zwężają się tętniczki płucne, dochodzi do obciążenia prawej komory serca. Konsekwencją jest niewydolność serca i śmierć… Przebieg choroby przypomina nowotwór złośliwy. Nieleczony chory zazwyczaj nie przeżywa 3 lat…

Najnowsze badania dowodzą, że lek oddziałuje także na zupełnie inne zaburzenia, które prowadzą do rozwoju cukrzycy.

„Sildenafil i leki pochodne mogą pomóc w rozwiązaniu problemu rosnącej liczby pacjentów z cukrzycą” – komentuje współautorka badania Nancy J. Brown. Badania opisano na łamach  „Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism”.

Nie wstydź się

Podczas zakupu teraz także wszędzie dostępnego sildenafil bez recepty oraz w trakcie jego stosowania nie ma powodu do wstydu. Obecny tryb życia i narażenie na stres sprawiają, że zaburzenia erekcji są powszechnym problemem i dotyczą ludzi w różnym wieku. Pamiętaj, aby najpierw zadbać o zdrowy tryb życia. Jeśli w tym obszarze zrobiłeś już wszystko, dopiero wówczas warto sięgnąć po wsparcie farmakologiczne.

Odpowiedź do artykułu “Sildenafil bez recepty nie tylko na potencję

 1. Pingback: Inventum lek, tabletki na potencję Aflofarm - Facet i Medycyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *