Facet i Medycyna

Jak poprawić życie seksualne ?

  Nasz wpływ na życie seksualne

Życie seksualne, głównie w długotrwałych związkach, nie zawsze jest tak samo intensywne i burzliwe jak na samym początku. Można je porównać do sinusoidy, czyli w pewnych okresach jest bardzo udane, a w innych zdecydowanie niesatysfakcjonujące .

Wiele osób myśli, że zaburzenia potencji dotyczą tylko problemów z osiągnięciem wzwodu przez mężczyznę. Jest to błędne przekonanie. Potencja obejmuje również możliwość czerpania przyjemności z seksu i przeżywania orgazmu przez kobiety.

Problem kobiet czy facetów?

O ile panowie nie mają zazwyczaj większych problemów z osiągnięciem satysfakcji seksualnej, to panie często nie odczuwają przyjemności ze współżycia. Niekiedy zdarza się nawet, że go unikają, co wpływa niekorzystnie na relacje z partnerem. Przyczyny zaburzeń potencji u kobiet są różne, jednak najczęściej są one spowodowane kompleksami oraz nieznajomością własnego ciała. Kobiety są bowiem szczególnie wrażliwe na punkcie własnego wyglądu – wstydzą się kilku nadprogramowych kilogramów czy zbyt małych piersi. Niekiedy nie potrafią się również pogodzić ze zmianą swojego ciała.  Wiele pań nie wie także jak zbudowane są ich genitalia. Posiadają one tylko wiedzę teoretyczną z lekcji biologii – nigdy nie widziały swojej waginy w lustrze lub nie poświęciły chwili, by jej dotknąć.

Warto podkreślić, że panie nie powinny wstydzić się swojego wyglądu. Natura dała kobietom piękne ciało – z cudownymi krągłościami i ponętnymi biodrami. Atuty te sprawiają, że wszystkie niedoskonałości schodzą na drugi plan, a mężczyźni nie skupiają się na tym co nie jest idealne. Panie nie powinny się więc bać, że ich partner zwróci uwagę na oponkę na brzuchu lub cellulit na udach. Dla niego widok nagiej partnerki będzie cudowny. Widok ten będzie dla mężczyzny jeszcze przyjemniejszy, gdy będzie wiedział, że dzięki niemu przeżywa ona rozkosz. Przeżywanie orgazmu znacznie ułatwia pewność siebie, dlatego panie powinny odrzucić kompleksy i pokochać każdy centymetr swojego ciała. Dodatkową opcją ukrycia swoich kompleksów, a podkreślenia atutów mogą być seksowne stroje i kostiumy erotyczne.

Gra wstępna to najlepszy sposób na udany seks, chociaż wiele osób ją bagatelizuje i nie do końca wie na czym ona polega. Należy pamiętać, że dobra gra wstępna, zwiększa doznania i pobudza sfery erogenne.

W sypialni nie ma problemów, których nie dałoby się rozwiązać. Życie seksualne zawsze może być lepsze. Jeśli kobieta nauczy się już akceptować własny wygląd, powinna skupić się na poznaniu najskrytszych zakamarków swojego ciała. Mężczyźni od urodzenia oswajają się ze swoim penisem – widzą go, mogą go dotknąć i dzięki temu szybko zauważają, które bodźce sprawiają im największą przyjemność. Kobiety natomiast nie widzą swojej waginy, niekiedy uważają nawet, że jest ona brzydka i wstydzą się jej oglądać lub dotykać. Trzeba jednak pamiętać, że poznanie swojego ciała i jego reakcji na dotyk jest kluczem do osiągania satysfakcji z życia seksualnego.

Każda pani powinna więc poświęcić kilka chwil na samodzielne pieszczoty. Pozwoli jej to odkryć swoje seksualne preferencje i pokazać partnerowi, które pieszczoty sprawiają jej rozkosz. Warto skorzystać z gadżetów i zabawek erotycznych, które zwiększą doznania i pomogą poznać sekrety swojego ciała. Nie zapominajmy, że seksu uczymy się przez wiele lat. Nigdy nie jest więc za późno, by porozmawiać szczerze z partnerem o swoich fantazjach i pragnieniach, wypróbować nowe pozycje czy wprowadzić do sypialni erotyczne zabawki. Możecie razem obejrzeć film erotyczny, który posłuży za źródło inspiracji i natchnienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *